Oniks Nedir?

0
306 views

Kuvars grubuna ait ve akik türleri arasında yer alan taşlardan oniks taşı sağladığı birçok yarar, asil görünümü ve aynı zamanda da dikkat çeken özellikleri ile her bayanın ilgi odağı haline gelmeyi başarmıştır. Uzun süren çalışmalar sonucunda oniks taşının birçok faydası olduğuna inanılmış ve insanların tercih etmeye başlaması sonucunda da varsayımlar doğrulanmıştır.

Oniks Nedir?

Çin, İtalya, Almanya, Hindistan ve aynı zamanda da Madagaskar gibi değişik ülkelerde karşımıza çıkan oniks taşının sertlik derecesi yapılan araştırmalar neticesinde 7 şeklinde belirtilmiştir. Zaten kuvars grubuna ait bir taş olduğundan dolayı çok yumuşak olması da beklenemez. Güzel duruşu ve asil rengi sayesinde bayanların göz  bebeği olmayı başarmıştır.

Oniks taşının en büyük özelliği katmanlardan oluşmasıdır. Birçok değerli taş, çizgilerden meydana gelirken oniks taşı farklı katmanlardan oluşarak bir magma emsali olarak nitelendirilmektedir. Renk olarak farklı renkler barındırabilen oniks taşı, genellikle siyah, beyaz ve gri tonlarında karşımıza çıkmaktadır. Bayanlar ise; daha çok siyah rengini tercih ederek kombinleri ile tamamlamaktadır.