Altın Setler Her Güne Uyum Sağlıyor

0
452 views

Takılar içerisinde bambaşka bir yere sahip olan altın setler birden fazla parçası, hoş tasarımları ve aynı zamanda da ekonomik yapıları ile tüm bayanların büyülenme noktasını oluşturan takı modelleri arasındadır. Bu yüzden de gerek evlenme arifesinde, gerekse de günlük yaşamında çok klas giyinmeyi seven bayanlar için tercih edilebilecek takı modelleri olmaktadır.

Altın Setler Her Güne Uyum Sağlıyor Mu?

Altın set modelleri eskiden hatta bundan sadece birkaç sene öncesine kadar sadece erkek tarafının kıza armağan etmesi ile karşımıza çıkan modellerdi. Gelinler düğün zamanı dahilinde bu takıları tercih ederek kullanıyorlardı, daha sonra da altınlarını bozdururken bu takılarını da bozdurmayı istiyorlardı. Böylece yatırım aracı şeklinde değerlendiriliyordu. Tektaş Altın Set de dönemin en beğenilen setleri arasındadır.

Oysa günümüzde altın set denilince aklımıza sadece düğünlerde hediye edilen setler gelmiyor. Genç bayanlardan tutun da, orta yaşlı bayanlara değin birçok kişi artık kıyafet kombini yapma esnasında bile altın setler tercih ediyorlar. Hem daha kolay bir şekilde takıldığı ve ayrı parçaların uyumu düşünülmediğinden, hem de şık durduğundan dolayı altın setler gün içinde de kullanılıyor.