Özel Altın Çift Alyans

0
237 views

Geleneksel olarak düğün törenlerimizi hep en görkemli şekilde olması için çabalanır ve bunun için büyük özen gösterilerek çabalanır. Uzun yıllar düğün hayali kuran çiftler daha çocukluktan kafalarında canlandırdıkları birçok senaryoyu evlenirken gerçekleştirmek ister. Kimisi kır düğünü için can atarken kimisi salonda balo tarzı düğünü tercih eder. Bazen çok çılgın hayaller gerçekleştirilirken etrafa renkli görüntüler çıkar ve insanlar bu görüntü karşısında büyük hayranlıkla izler.

Özel Altın Çift Alyans

Düğünlerde kişiler arasında birçok farklılık olabilirken bazı kültürel ve örf adetler çerçevesinde herkesin uymak durumumda olduğu belli başlı değerler vardır. Düğünlerde evlenen çiftlerin olmazsa olmazlarından olan düğün takıları vardır.

Büyük çabalarla ve özenle alınan takılar düğünlerin en önemli maddiyat gideri olarak karşımıza çıkmaktadır. Altın alyanslar çift olarak alınır ve çiftlerin parmaklarında evliliklerinin sembolü olarak taşırlar. Evliliğin sembolü olan alyanslar çiftler için özenle düğünden önce seçtikleri ve evliliklerinin temsilcisi olan simge niteliğinde takılardır. Çiftler bu sayede evli olduklarını çevreye gösterebilirler. Kültürel anlamda takıların bu özel yanını yansıtırlar.