Altın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
110 views

Altın yüzyıllardan beri devamlı şekilde kullanıldığından dolayı zaman içerisinde en az sizin kadar kuyumcular ve altın yapan sektörler de çeşitli dolandırıcılıklar keşfetmişlerdir. Bir de altının çok pahalı olduğu dönemlerinde yaşadığımızdan dolayı altın dolandırıcılığı hızla büyümeye devam etmektedir. Siz de bu dolandırıcılık durumları ile karşı karşıya kalmamak isterseniz; dikkat etmeniz gerekenler bulunmaktadır.

Altın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Altını alırken dikkat etmeniz gereken tüm detayları araştırdık ve size özet şeklinde sunmaya karar verdik. Bu aşağıda sıraladığımız maddelere dikkat ederek siz de dolandırılmadan, güvenilir ve karlı bir altın yatırımı yapabilirsiniz.

  • Altını merdiven altı diye de tabir edilen ucuz ve bir o kadar da güvensiz olan yerlerden almamaya özen gösterin. Sarraflar ve aynı zamanda da kuyumculara gitmelisiniz.
  • Altın maddeden yapılan ürünün gramını ve diğer bilgilerini belirten sertifikayı mutlaka almanız gerekiyor. Aksi halde dolandırılmanız kaçınılmazdır.
  • Alacağının takının işçilik oranı ve ederi arasında belirli bir oran olmasına dikkat edin. Aksi halde ucuz ama sahte ürünler alırsınız.