22 Ayar Burma Bilezik

0
4.235 views

Evlenirken yapılan takılar arasında yer alan bilezikler; şekline, yapım aşamasına ve kalitesine göre bambaşka anlamlar ve değerler kazanmaktadır. Bu yüzden de evlenmek için hazırlanan bireyler ya da aileler genellikle burma bileziklerin fiyatlarına ve özelliklerine bakarlar. Türk geleneğinde özellikle Doğu yörelerimizin düğünlerindeki olmazsa olmaz takılardan burma bilezikler fiyatını arttırmaya devam ediyor.

22 Ayar Burma Bilezik Fiyatı Ne Kadar?

Altın bilezikler düşük ayarda olabildikleri gibi; 22 ve 24 ayar gibi yüksek ayarlarda da karşımıza çıkabilmektedir. Bu yüzden de evlenecek kişilerin aileleri genelde 22 ya da 24 ayar bilezik bakarlar. Tabi; burma altın bilezikler de ilk akla gelen ve geline takılması gereke altın takılardan biridir.

Evlenme aşamasına bakılan takılar neticesinde en pahalı grup aslında burma altın bileziklerdir. Özellikle son dönemlerde artan Dolar’ın TL karşısındaki durumu neticesinde burma altın bilezik fiyatlarında ciddi oranda artış fiyatları meydana geldi. Günümüz itibari ile; altın 22 ayar burma bilezik fiyatı, 2.500 TL ile 3.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.