22 Ayar Bilezik Ne Kadar?

0
552 views

Düğün zamanı gelmeye başlayınca herkes artık düğün telaşına düştü. Hazırlık yapmak isteyen aileler işe öncelikle altın seçiminden başlamaya karar verirler. Bundan sadece 2 ya da 3 ay sonra ilk düğünler kendisini göstermeye başlayacak. Bu yüzden de başta kayınvalideler olmak üzere tüm aileler soluğu kuyumcuda alıyorlar. Gelinlere takılan olmazsa olmazlar arasında ise, 22 ayar bilezik ön plana çıkıyor.

22 Ayar Bilezik Ne Kadar?

22 ayar bilezik düğünlerde en fazla kullanılan ve aynı zamanda da gelinlere mutlaka takılması gereken bilezikler arasındadır. Bu bilezikleri tercih etmek için kuyumcularda dikkatli bir şekilde incelemeniz lazım. Bu takılar 2. El olarak reyona çıktığından dolayı güvendiğiniz kuyumcuyu tercih ediniz.

22 ayar bilezik ne kadar sorusunun cevabı altının ons fiyatına göre değişiklik göstermektedir. Ons fiyatları ise; Dolar kuruna göre alçalıp azalmaktadır. Yani %100 olmayıp kısmen de olsa 22 ayar bileziğin fiyatları da Dolar ile bağlantılıdır. Bu yüzden de bilezik almadan önce Dolar kurunun iyice düşmesini ve bunun altınlara  yansımasını bekleyin.