Evlilik Yüzüğü Neden Sola Takılır?

0
449 views

Evlenme hayali kuran ya da bu hayalle yanıp tutuşurken birden hayatının beyaz atlı prensini kalbine yerleştirmeyi başaran bayanlar arasındaysanız; o halde parmağınızda pırlanta tektaş yüzük görmeye hazır olun. Evlilik hazırlığı kapsamında yapılan ve erkekler tarafından teklif edilen evlilik için özel olarak tasarlanan pırlanta yüzükler bulunmaktadır. Bu yüzükler hakkında merak ettiklerinizi sizler için yanıtladık.

Evlilik Yüzüğü Neden Sola Takılır?

Evlilik törenleri yapılmadan önce gelin ve damat adayı buluşurlar. Damat hem kendi hayalleri ve yapabilecekleri neticesinde, hem de sevdiği kadının hayalleri ile paralel bir şekilde evlilik teklifi yapar. Evlilik teklifi sorusunun sorulmasının ardından yüzük kutusu uzatılır ve kız olumlu cevap verdiğinde yüzük takılır.

Evlilik yüzüğü konusunda bazı kurallar bulunmaktadır. Bunların en başında yüzüğün hangi parmağa takılacağıdır. Yüzük herkesin bildiği üzere yüzük parmağına takılır. Ancak; evlilik teklifi esnasında sağ elin yüzük parmağına takılır, evlilik teklifi sonrasında düğün zamanı ise; sol ele geçer. Bunun sebebi; kalbin aşık ile pırlantanın gücü etrafında bir bağ kurmasıdır.