Mega Bilezik Çeşitleri

0
496 views

Altın takılar, geçmişten günümüze süre gelen ve değerini hiç yitirmeden bayanların favorisi olarak günümüzde de gereken ilgiyi gören aksesuarlardır. Özellikle altın bilezik modelleri, eski uygarlıklardan günümüzde bayanların bileklerini süsleyen ve vazgeçemedikleri takılar olmuştur. Ziynet eşyası olarak tercih edilen altın bilezik modelleri, aynı zamanda bayanların yatırım amacı ile de sahip oldukları takılardır. Özellikle mega bilezik modelleri, gösterişli desenler ve kalın bilezikler seven bayanların favorisi olmuştur.

Mega bilezik modelleri, düğün takıları arasında özel bir yere sahiptir. Düğün ve nişan törenlere gelinlere kalın ve mega bilezik takmak adetler arasındadır. Düğünde geline takılan bileziklerin gösterişli olması damat ailesi tarafından önemlidir. O nedenle, geline kaynanası tarafından takılan bilezikler genellikle mega ve geniş bilezik çeşitleri olmaktadır.  Sadece damat tarafının geline takmış olduğu altın bilezikler değil; aynı zamanda düğünde gelin ve damadın yakınları tarafından hediye edilen bilezikler arasında da mega bilezikler göz doldurmaktadır.

Mega bilezik çeşitleri; geniş bir motif ve desen yelpazesine sahiptir. Üzerinde çiçekli, yapraklı gibi çeşitli desenlerin yer aldığı çok özel 22 ayar mega bilezikler, gelinlerin düğün takısı alışverişlerinde en çok tercih ettikleri altın takılar olarak karşımıza çıkıyor. Bunun da nedeni, bu bileziklerin göz kamaştırıcı bir güzelliğe ve zenginliğe sahip olmasıdır. Türk düğünlerinin vazgeçilmez bir takısı olan mega bilezik çeşitleri arasından en güzel modelleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Mega-bilezik-cesitleri-1 Mega-bilezik-cesitleri-2 Mega-bilezik-cesitleri-3 Mega-bilezik-cesitleri-4