Yarı Değerli Taşların Takıda Kullanımı

0
244 views

Hayatımıza giren ve büyük ölçüde bizleri etkileyen taşlar arasında değerli taşlar olduğu gibi; yarı değerli taşlar da vardır. Değerli taşlar genellikle maddi açıdan değeri yüksek olan ve yatırım amaçlı tercih edildiği gibi, takı kullanımı açısından da sıklıkla tercih edilen taşlar arasında bulunmaktadır. Yarı değerli taşlar ise daha çok insan sağlığına olumlu etkileri olan taşlardandır.

Yarı Değerli Taşların Takıda Kullanımı Nasıldır?

  • Yarı değerli taşlar insana hem psikolojik, hem de fiziksel anlamda yardım etmektedir. Onların daha mutlu, huzurlu ve sağlıklı olmalarına yardım eden bu taşları siz de merak ediyor ya da takılarınızda kullanmak istiyorsanız hemen ilk taş olarak ametiste göz atın. Görselliği ve şifaları sayesinde birçok kişinin dikkatini çekmektedir.
  • Yarı değerli taşlardan ametistten sonra sitrinin geldiğini görmekteyiz. Sitrin sarımsı rengi ve hoş duruşu ile dikkatlerin üzerine çekerken çakralar üzerinde olumlu etkiye sahiptir.
  • Turkuaz rengi ve hoş duruşu sayesinde bayanların ilgi odağı haline gelen mavi topaz da kullanabilecekleriniz arasında bulunmaktadır.