Pırlanta Yüzük Modelleri

0
253 views

Pırlanta birçok takı modelinde olduğu gibi yüzüklerde de fazlası ile tercih edilmektedir. Kolyeler, yüzükler ve bileziklerden sonra bir de küpeleri ile karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle de insanlar pırlantaya karşı büyük bir ilgi besliyorlarsa, yapmaları gereken set halinde almalarıdır. Ancak kimi zaman ekonomik sebeplerle, kimi zaman da set takmayı sevmeyenlerin oluşu sebebi ile tek parça küpeler alınmaktadır.

Pırlanta Küpe Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

  • Pırlanta küpe modelleri deyince aklımıza birçok seçenek gelmektedir. Bu seçenekleri sizlerle paylaşarak fikir sahibi olmanıza yardım edeceğiz. İlk küpe modelimiz, tektaş küpeler olmaktadır. Tek bir taşı bulunan ve bu taşın da pırlanta taşından yapıldığı modeller pırlanta küpeler arasından tercih edildiğini söyleyebiliriz.
  • Pırlanta küpeler arasından karşımıza çıkan diğer bir model de; tria küpe modelleri olmaktadır. 3 farklı pırlanta taşının bir araya gelerek oluşmasını sağlayan bir modeldir.
  • Son olarak da tavsiye edebileceğimiz pırlanta küpeler arasında; fantezi küpe modelleri yer almaktadır. Bu modeller özellikle abiyelerle çok iyi gitmektedir.