Yatırım Aracı Olarak Bilezik

0
668 views

Altını yatırım aracı olarak görenlerin en çok tercih ettiği altın türü 22 ayar bileziklerdir.  Neredeyse hiç değer kaybetmeyen bilezik modelleri özellikle evlilik zamanlarında daha çok gündeme gelmekte ve gelin adaylarına en çok alınan hediyelerden biri olmaktadır.

22 ayar bilezik modellerinden daha çok burma modeller tercih edilmektedir. Bu durumda daha çok yatırım aracı olarak görüldüğü içindir. Çünkü burma bileziklerde işçilik daha az olduğu için zarar etme olasılığı daha azdır. Bilezik alan kişi daha az zarar ederek elindeki altınını satabilmektedir.

22 Ayar Bilezik Modelleri
22 Ayar Bilezik Modelleri

Bileziklerini yatırım aracı olarak görenler, piyasadaki altın durumlarını da çok iyi takip etmeleriyle bilinir. Altının değer kaybetmesi ya da değer kazanması bir yatırımcı için oldukça hareketlidir.  Günlük altın, bilezik fiyatlarını takip etmek bu durumda da oldukça önemlidir.

bilezik-modelleri

Bilezikleri hem kullanım hem de yatırım için alanlar ise bileziklerin daha şık ve daha kibar olmasından yana olabilir. O zaman işlemeli modeller daha çok tercih edilir. Üzerinde az işlemesi olanlar bazı yatırımcı alıcılar içinde önemli sebeplerdendir. Bilezikleri dönemsel olarak satın alan kullanıcılar, bazı dönemleri karlı gördükleri anda hemen satmaya eğilim göstermektedir. 22 ayar bilezikler diğer bileziklere göre daha çok kar getirdiği için daha çok tercih edilmektedir. Ama daha önce de belirttiğimiz gibi işçilik payının bileziklerde fiyatı etkileyen önemli bir faktör oluşturmaktadır. Bu yüzden bir altın alışverişinde yanlış yönlendirilmelerden kaçınılmalı, bilinçli bir alıcı olunmalıdır.